24) Kololeč na radnici 25) Kdo krade v Třebenicích? 26) Kdo žije v Třebenicích? 27) Ekonomka kradla 28) Třebenické předvolební klání 29) Zajímavé komentáře
30) Spravedlnost a morálka
(24)
Dnes, 11. května, jsme dostali do schránek „litoměřicko24.cz“ v tištěné podobě. Jedním ze zajímavých článků je velmi zdařilý článek Pavly Kofrové, pod názvem Třebeničtí občané si určili novou náves. Autorka článku popisuje celý rozhodovací proces, v němž hlavní úlohu hráli sami občané, samozřejmě za odborného vedení přítomných architektů. Jako nejdůležitější poznatek hodnotím závěr článku, kde autorka píše doslova:“Důležitým efektem je vytvoření atmosféry spolupráce a přátelství mezi občany, což je důležité jak pro soužití, tak společné brigády v rámci tohoto programu a následné akce vytvářené již v budoucnosti samotnými občany Kololeče pro své potěšení a zábavu. Již nyní se těšíme na zkrášlení centra obce.“
A komu za všechno poděkovat? Podle mého názoru tamnímu osadnímu výboru, který se důsledně zabývá rozvojem obce Kololeč, tedy městskou částí Třebenic. Těch Třebenic, jejichž zastupitelé toto neumějí nebo nechtějí. Nebo si to nepřeje ten/ta, který/á je řídí a úkoluje. Stačí si jen vzpomenout na tu „srandaschůzku“ na Paříkově náměstí. Za prvé byla svolána „s křížkem po funuse“ a za druhé si to stejně vládci města udělali podle svého, bez ohledu na mínění občanů. Zde se přímo nabízí paralela s naší současnou vysokou politikou. Co politické vlády neudělaly za několik volebních období, Fišerova úřednická vláda vyřešila za několik měsíců. Nám se nyní naskýtá jedinečná možnost. Vyměňme v podzimních volbách současné zdiskreditované zastupitele za kololečský osadní výbor! Kololečský osadní výbor by byl dobrým základem budoucí kandidátky.
Ne tedy Kololeč na Hrad, ale Kololeč na radnici!!!
ing. Augustin Prouza
(25)
V Litoměřickém deníku vyšel dne 10.5. 2010 článek pod názvem:
V Třebenicích se ztrácejí peníze. Je to známá věc a v nejbližší době snad už konečně proběhne soud s obviněnou bývalou ekonomkou. Všechno by se zdálo v pořádku, kdyby…
Kdyby tady jako vykřičník nestál fakt, že někteří zastupitelé, ale i někteří občané upozorňovali už od začátku volebního období vedení města na nedostatečnou kontrolu. Řadu měsíců nepracovaly ani kontrolní výbor, ani finanční výbor.
Pokud pracovaly, byla jejich práce čistě formální a neváhám říci, že dokonce diletantská. To lze doložit tím, že ani jeden výbor nebyl schopen rozlišit, co je zápis ze schůze a co je zápis z kontrolní akce. Zde je nutné také poznamenat, že do zásahu občany pozvaných kontrolních orgánů MV ČR tyto výbory ani o svých kontrolách neinformovaly zastupitelstvo, jak jim to ukládá zákon.
Po zjištění, že byl v osmi případech porušen zákon o obcích se sice v rámci nápravných opatření zjednala „náprava“, ale úplně bezzubá. V rámci snah občanů a menšinových zastupitelů byl FV doplněn dalšími členy na celkový počet pět.
Jedním z dalších členů byl i jeden z menšinových zastupitelů. Byl určen jako vedoucí kontrolní skupiny a začal pracovat. Ovšem jen do doby, kdy narazil na neprůhledné finanční toky.
Následně mu vedení města odmítlo předložit požadované finanční dokumenty, jeho kontrolní zpráva byla plénem FV přepsána a tento jediný důsledný kontrolor byl následujícím veřejným zasedáním z FV odvolán.
Z toho plyne jen jediný možný závěr – v Třebenicích se kontrolovat nesmí. Každý soudný člověk se automaticky zeptá proč? Protože od vedení města odpověď nedostaneme, musíme si odpovědět sami. Je tu něco, kvůli čemu se vyplatí i porušovat zákon. To „něco“ jsou zřejmě peníze.
Kdyby někdo obecní peníze rozmnožoval, jistě by se nebál kontroly, ale naopak by se vyhříval na výsluní občanské přízně a uznání. Z tohoto úsudku pak vychází už jen jediné – jedná se o činnost opačnou. Někdo nechává obecní peníze mizet.
Ing. Augustin Prouza
(26)
Kdo žije v Třebenicích?
V Litoměřickém deníku, v rubrice Názory / Čtenář-reportér vyšel článek paní místostarostky, který měl zřejmě něco vysvětlit. Jak dalece se to podařilo, posuďte sami.
Kdo žije v Třebenicích?
Prostě ode všeho trochu, městečko jak má být. Nesmí chybět i tací, kteří i po 20 letech nemají jasno v tom, co je to demokracie. Demokracie vyžaduje kromě práva na svobodu i osobní zodpovědnost, kázeň a respektování pravidel soužití a respektování názoru většiny.
Rozhodně to není svobodná džungle, kde přežije silnější, drzejší a kde si mohu dovolit všechno. A tak je tento typ občana překvapen a napruzen:
- že někdo si dovolí mít jiný názor
- že jeho favorité a nápady u většiny lidí nebodují
- že odpovědi z městského úřadu, výborů a následně kontrolních orgánů, auditů, a dokonce policie po všech stížnostech, udáních, napadáních a kontrolách jsou jiné než si dotyčný představuje.
Ale je to život a i takoví občané mají své místo na slunci. Třeba i proto, aby nám připomněli, že zaplať pánbůh po staletích vývoje humánní společnosti dnes už nemohou přes všechny snahy upálit z rozmaru a nevědomosti třeba nějakou údajnou čarodějnici.
Na závěr bych volně ocitovala jedno milé pravidlo: každý jsme někdy neúspěšní a chybujeme – jsme lidé, ale skutečně neúspěšnými se stáváme v okamžiku, kdy z toho obviňujeme ty ostatní.
PaedDr. Martina Patrovská, místostarostka, Třebenic
(27)
Ekonomka kradla
V Litoměřickém deníku http://litomericky.denik.cz/zlociny-a-soudy/20100819trebenice_soud.html vyšel článek pod názvem Ekonomka okrádala své město sedm let. K tomuto článku vyšly i následující komentáře:
(28)
Třebenické předvolební klání
Třebenický úřad zveřejnil registraci tří kandidátek do říjnových komunálních voleb. Nezáviské kandidáty, aktivní kandidáty a kandidátku Za Nové Třebenicko. Už samotné názvy leccos vypovídají. Na čem chtějí být ti první kandidáti nezávislí? Doufám, že ne na občanech a na zákonech. To už řada z nich předvedla v minulém období. Neinformují občany o tom, jak nakládají s obecním majetkem, neberou ohledy na to, co si občané myslí a co vyjadřují. Seniorům odpověděli na jejich aktivity ohledně zabezpečení služeb obchodu výhrůžkami o sankcích za šíření poplašné zprávy. A že mnoho dalších občanů nechce výstavbu parkovacích míst na úkor zeleně na Paříkově náměstí? Nezájem. Nezávislost na zákonech už také prokázali, což jim zdokumentovaly kontrolní akce z ODK MV ČR, ale také z ústeckého kraje. Takovou nezávislost jistě není možné podporovat.
více na adrese: http://reporter.denik.cz/CZ0423/
(29)
Zajímavé komentáře
Na stránkách http://zanovetrebenicko.webnode.cz/diskuzni-forum/
se objevují zajímavé postřehy a komentáře. Stojí zato si je přečíst.
(30)
Spravedlnost a morálka
V tiskové mutaci srpnového vydání „litoměřicko24.cz se objevila krátká zprávička s nadpisem Třebenická ekonomka dostala podmínku. Velmi zajímavá je poslední věta: „Jedním z důvodů, proč se na její čin dlouho nepřišlo je zřejmě fakt, že na radnici ani ve škole neprobíhaly finanční kontroly“. Této věty by si měly všimnout všechny ty Zuzany a ostatní členové Kačabovic rodiny, kterým se nelíbilo, že jsem na tuto absenci kontrolní činnosti a dokonce na její sabotáž, dlouhodobě upozorňoval a tento stav kritizoval. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč jsem vyzval bývalého starostu Vobořila k odchodu z rady města. Otázkou nyní je, co s tím teď udělá soud, když je zřejmé, pravděpodobně porušoval pravidla při správě městského majetku. A co na to nyní řeknou zastupitelé, když to v současné době podle médií konstatoval i soud a ne jen jako dosud pouze nespokojení občané?
A co na to sám hlavní aktér? Hne se v něm svědomí a vyvodí ze svého jednání důsledky? Bude jeho jednání alespoň na morální úrovni odsouzené ekonomky, která se omluvila a začala splácet?
Ing. Augustin Prouza
Komentáře
Přehled komentářů
KLAUS OSOBNĚ DOHLÍŽEL NA TUNELOVÁNÍ IPB STBákem??? - národe čtěte, Zdenek, 4.1.2013 10:27:01
http://www.policejniveteran.cz/files/Kr%C3%A1de%C5%BEe%20stolet%C3%AD%20(2).pdf IPB IPB vznikla roce 1993 sloučením Investiční banky (je zajímavé, ţe vznik Investiční banky v roce 1990 byl předem jiţ za komunismu plánován, jak vyplývá z interních dokumentů Státní banky Československé z února 1989) a Poštovní banky. IPB se brzo dostala mezi tři nejsilnější banky v zemi. Postupně docházelo k navyšování základního kapitálu, tzv. "nafukování bubliny" a důkladnému pumpování ve formě úvěrů a vyvádění aktiv na dceřinné společnosti. Významnou destinací peněz pumpovaných z IPB byly firmy Václava Junka, agenta StB a člena posledního předlistopadového ÚV KSČ, zejm. Chemapol Group a společnosti, ve kterých figuroval jako statutární orgán či většinový vlastník Antonín Charouz. Miliardy končily také v impériu Lubomíra Soudka, agenta StB, evidenční číslo 24939, krycí jméno GORDON, ovládajícího mj. Škodu Plzeň. Václav Junek, Antonín Charouz a Lubomír Soudek Prostřednictvím IPB byla financována i ODS, první půjčku ve výši 55 milionů v roce 1992 brzo následovaly další, bezpočet večírků, konferencí a "Ţofínů" ani nepočítaje. IPB financovala i vydání knihy Václava Klause "Dopočítávání do jedné". První ohroţení nerušeného pumpování znamenal rok 1995, kdy se do IPB vypravili kontroloři NKÚ, aby prověřili, proč banka neplatí daně. Dluh banky tehdy činil cca 173 milionů korun. Z banky byli nekompromisně vyhozeni a premiér Klaus tehdy osobně a v doprovodu tehdejšího vicepremiéra Kalvody navštívili NKÚ, aby jeho vedení náleţitě "umravnili" a odkázali do patřičných mezí. Tento daňový dluh později IPB ministerstvo financí v čele s Kočárníkem odpustilo. Menší problém nastal i v roce 1997, kdy auditorská společnost Coopers & Lybrand odmítla vydat pozitivní auditorskou zprávu s odkazem na neprůhledné účetnictví a nestabilitu banky. Pumpování proto kryla nějakou dobu auditorská společnost Ernst & Young, který vydávala bance výroky "bez výhrad", a to často v rekordní době. Na jaře 1997 odmítlo vedení IPB poskytnout úvěry zjevně krachujícím firmám, zřejmě s ohledem na blíţící se politické změny (pád Klausovy vlády v roce 1997) a hrozící odpovědnost. 30.4. 1997 jsou Tesař s Procházkou zatčeni a putují do vazby. Brzo zřejmě dostanou rozum, jsou propuštěni a zůstávají ve funkcích. V roce 1998 se v IPB objevuje strategický partner Nomura, zřejmě na objednávku, aby maskoval skutečnost, ţe banka je na pokraji pádu. Nomáda brzo převádí svůj podíl na společnost Saluka Investments, s heslem "čím neprůhlednější, tím lépe". Konec se však blíţil. Stomiliardové manko uţ nešlo krýt a bylo nutno poslat banku do nucené správy. Stalo se tak v červnu 2000 a pro mediální efekt "zakročujeme tvrdě a nikdo neunikne potrestání" obsadilo centrálu IPB po zuby ozbrojená zásahová jednotka URNA. Banku během dvou dnů koupila ČSOB a stát jí zaručil veškeré ztráty. Ještě před uvalením nucené správy se podařilo managementu banky vyvést veškerá likvidní aktiva do tzv. off-shore fondů na Kajmanské ostrovy (přičemţ společným portfoliem byly fondy Triton), na který se nucený správce ani český stát "nedostane". Šlo o řadu fondů, které vyuţívají legální nedobytnosti právního prostředí Kajmanských ostrovů. Celkovou výši aktiv vyvedených na Kajmany lze odvodit z rozhodnutí vlády ČR, která 21.7. 2003 rozhodla, ţe Konsolidační agentura zaplatí ČSOB v rámci státních garancí celkem 49,3 miliardy korun jako náhradu za majetky ukradené do fondů Triton. Podle státních odhadů by krize IPB a související státní záruky měly přijít daňové poplatníky aţ na 160 miliard korun.
Re: NÁRODE, ČTI
(reportér, 5. 3. 2013 11:00)PERSONÁLNÍ POZADÍ VYPUMPOVÁNÍ IPB: Miroslav Tuček, agent StB, ev. č. 1864001, krycí jméno "KRÁL - národohospodář". Komunistický ekonom a dlouhodobý prorektor VŠE Praha za bolševismu, v 70. letech dokonce ekonomický poradce prezidenta. Před rokem 1989 zakotvil v Prognostickém ústavu, líhni kádrů, které připravovaly předání moci. V letech 1992 - 2000, tj. aţ do pádu banky působil ve funkci člena dozorčí rady banky. Měl zásadní vliv na všechny "pumpařské operace". Jeden z mozků vykrádání IPB.Jiří Weigl, prodlouţená ruka Klause v bance, který dohlíţel, aby bylo pumpováno správným směrem a výhradně se souhlasem mocných. Člen dozorčí rady banky 1993 - 1998. V současné době působí ve funkci vedoucího Kanceláře prezidenta republiky. Libuše Benešová, místopředsedkyně ODS a předsedkyně Senátu zastávala v letech 1996 - 1998 funkci člena dozorčí rady. Jejím úkolem bylo hájit zájmy ODS v bance, zejména úvěrování společností spojených s ODS. Libor Procházka, několikrát byl trestně stíhán, tři týdny dokonce i vazebně, vţdy bylo však trestní stíhání zastaveno. V představenstvu banky působil v letech 1992 - 2000. Aladár Blaas, pravá ruka Libora Procházky a náměstek v IPB. Trestně stíhán, na intervenci ministra vnitra obvinění staţeno. Jan Klacek, místopředseda stínové vlády ČSSD 1996 - 1998, ve stejném období i člen představenstva IPB. Od roku 1998 aţ do pádu banky generálním ředitelem IPB. Jiří Tesař, autor ekonomického programu ČSSD, generální ředitel, předseda představenstva IPB 1992 - 1998 a člen dozorčí rady 1997 - 2000. Jiří Weigl, Libuše Benešová, Libor Procházka, Aladár Blaas, Jan Klacek a Jiří Tesař IPB nebyla klasicky vypumpována, jako ostatní banky, ale doslova "přepumpována", coţ způsobilo trochu jiný scénář, neţ bylo obvyklé sanování a státní pomoc. Bylo nutno jí převést na jinou banku, spolu s absolutními státními garancemi, které znamenají, ţe státní výdaje budou ještě vyšší. Výše ukradených peněz se můţe pohybovat v řádech okolo 300 - 400 miliard korun, Konsolidační agentura odkoupila nejhůře klasifikované dluhy za 170 miliard, záruky státu vůči ČSOB jsou neomezené (odhady státu se zatím pohybují okolo 100 miliard), takţe konečný účet můţe být ještě vyšší.
Re: Re: NÁRODE, ČTI
(reportér, 5. 3. 2013 11:02)
KOMERČNÍ BANKA Komerční banka vznikla vyčleněním z bývalé státní SBČS a v roce 1992 se transformovala v akciovou společnost. Ve stejnou dobu se zde objevuje klíčová osoba vykrádání banky, Richard Salzmann. Kam peníze z Komerční banky nejvíce mizely? Mezi největší společnosti, kam byly pumpovány finance z Komerční banky, patří firmy (skupina ČS/Satrapa) okolo agenta StB, svazek č. 25447, Františka Chvalovského. Celková suma se pohybuje kolem tří miliard.Více neţ jednu miliardu vypumpoval z banky Petr Smetka, přes svou společnost HSYSTEM. Jedno z největších rozkrádání banky bylo realizováno přes společnosti izraelského státního občana Alon Barac, nar. 11.8.1960 (v českých médiích většinou nepřesně uváděný jako Barak Alon, pod tímto jménem také občas vystupoval) a jeho holding B.C.L. Trading. Vykrádání banky zahájené v roce 1996 ve formě dokumentárních akreditivů nebylo však Baracovou první operací v Komerční bance, počátkem 90.let ji připravil přes svou firmu Tessos Praha o asi dvě miliardy korun. V průběhu let 1996 - 1999 poskytla Komerční banka Baracovi úvěry ve výši přes osm miliard korun. I přes trestní oznámení na něj z roku 1999 nebyl Barac nikdy v Čechách stíhán a stítní zastupitelství v Praze si na něj netrouflo vydat ani zatykač. Podobné podvody jako v Čechách měl Barac na svědomí i v Maďarsku, kde pumpoval státní banku Postabank. Maďarské úřady Baraca dokonce na krátkou dobu zadrţely, poté byl propuštěn. Ţalobě čelil pouze ve Vídni v Rakousku, ale i tam spravedlnosti unikl vzhledem k náhlé nemoci soudce. 16. února 2000 schválila Zemanova vláda pomoc Komerční bance pohybující se na pokraji krachu. V rámci sanace stát převzal její špatné úvěry ve výši asi 65 miliard Kč, které byly později podle zaběhnutého scénáře převedeny do Konsolidační agentury. Komerční banku poté převzala francouzská Societé Generale. Dne 20.7. 2001 potom Miloš Zeman, tehdejší premiér ČR publikoval článek, ve kterém uvedl "Myslím si, ţe privatizací Komerční banky končí tunelování velkých bank v Čechách". PERSONÁLNÍ POZADÍ: Na prvním místě nelze neuvést Richarda Salzmanna, generálního ředitele banky od roku 1992 - 1998. Do roku 2000 byl senátorem za ODS. Osobní přítel Václava Klause, Ivana Kočárníka, Tomáše Jeţka, Dušana Třísky atd. Je ironíí, ţe celá 90. léta byl Salzmann prezentován jako vzor bankéře a byl o něm dokonce natočen díl cyklu GEN (Galerie Elity Národa). Osobně schvaloval největší pumpařské operace. Jan Klak, člen dozorčí rady banky 1995 - 1997. Karel Dyba, člen dozorčí rady banky 1997 - 1998, tj. v době největšího pumpování do Alonovy BCL Trading. Bývalý ministr hospodářství za ODS. Člen KSČ od 22 let, za komunismu kariéra v ČSAV, zakotvil v Prognostickém ústavu. Josef Kotrba, člen dozorčí rady 1995 - 1997, více o něm viz. výše kauzu České spořitelny Jan Stráský, v dozorčí radě 1998 - 1999, jeho úkolem bylo krýt předchozí velké vykrádání banky, bývalý předseda federální vlády v roce 1992, pozdější ministr zdravotnictví a dopravy (ODS). Bývalý vysoký funkcionář KSČ, vstoupil do ní ve svých 18 letech.
Za papežským pučem je peněžní skandál
(reportér, 2. 3. 2013 11:07)
Za papežským pučem je peněžní skandál
Kevin Annett ( více o autorovi > )
14. 2. 2013
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“.
„Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett
________________________________________
Nyní se množí teorie, že rezignuje první papež po sedmi stoletích. Ale jako vždy je nejpřímější cestou k pravdě skrývající se za touto nejstarší korporací světa prosté sledování peněz: a specificky peněz Vatikánské banky.
Především nechme na pokoji blud, že za rezignací Josepha Ratzingera jsou „hrozící skandály“ týkající se znásilňování dětí a jejich ututlávání. To je jen krycí historka.
Nikdo v církevní hierarchii nemá narušen spánek kvůli trvalé kanonické schválené politice ukrývání a chránění znásilňovatelů dětí v jejich řadách. Dokonce i předložení takových zločinů Mezinárodnímu trestnímu soudu bylo legislativci a právníky katolické církve mařeno.
Umíráčkem pro papeže Benedikta bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou, humorně známou jako Institut náboženských děl (IOR); a toto špinavé napojení dalo do rukou proti-ratzingerovské frakce Sboru kardinálů páku, potřebnou k sesazení tohoto tvrdohlavého Němce z papežského trůnu.
Závan této agendy zbavení se krysáka jsme měli vloni, když „Vatileaks“ přišly s absurdní historkou o tom, jak Ratzingerův loajální sluha Paolo Gabriele odhalil papežova špinavá tajemství italským médiím. V podstatě tyto usvědčující dokumenty s podrobnostmi o tajných Ratzingerových odměnách z kontraktů Vatikánu poskytovaných jeho přátelům a rodinným příslušníkům měly původ v kanceláři vatikánského ministra zahraničí, ke kterým neměl sluha obětního beránka přístup.
Ministrem zahraničí a skutečnou mocí za papežským trůnem je kardinál Tarcisio Bertone, starý insider, který rovněž zosnoval vyhození Gotti Tedeschiho, šéfa Vatikánské banky, vloni v květnu.
Tedeschi bral vážně výzvu Evropského parlamentu k „větší transparentnosti“ Vatikánské banky/IOR a chystal se Bruselu předat informace o tom, jak jeho šéfové prali peníze pro mafii po desetiletí. Posledním papežem, který se o takové odhalení pokusil, byl Jan Pavel I, a ten zemřel na otravu v září 1978, po méně než měsíci ve funkci.
Ale dokonce i po umlčení Tedeschiho se domeček karet IOC otřásal, protože Evropský parlament mu zabavil 300 milionů euro, které podvodně získal. Dokonce i americká Komise pro cenné papíry prohlásila aktiva a praktiky IOR za „nejisté“. Byla požadována velká očista Vatikánu; či aspoň její zdání.
Byl to právě klíčový kardinál Bertone, kdo nechal vloni uniknout papežův deník a další inkriminující dokumenty ke spřátelenému katolickému novináři v Římě, a to ve stejném měsíci, kdy byl vyhozen Tedeschi, aby svět připravil na odstranění Ratzingera. Protože je to Bertone, kdo má nyní prospěch s očisty papežského domu. Nyní je nejen prvořadým uchazečem o post papeže, ale také klíčovým hráčem v IOR. Během mého druhého přednáškového turné v Římě, na jaře 2010, jsem se setkal s několika staršími italskými senátory a představiteli parlamentní Radikální strany. Všichni říkali o tom, proč byl Joseph Ratzinger učiněn papežem a co ho čekalo, totéž. Abych citoval jednoho z těchto politiků:
„Nikdo se nestává papežem bez špinavé minulosti, protože pouze s takovými kostlivci ve skříni může být ovládán Kurií.
Je to stejné jako v jakékoliv velké firmě. Ratzinger dělal jako kardinál nerozvážnosti a udělal si hodně nepřátel. Jím podepsané příkazy nařizující zločinné utajování byly jen jedním z hříchů. Měl být obětním beránkem pro všechna svinstva, o kterých církev věděla, že vyplavou na povrch.“
Re: Za papežským pučem je peněžní skandál
(reportér, 2. 3. 2013 11:09)
Obětní beránek
Takže nyní je papežský obětní beránek pryč, v penzi nebo jak bývalí papeži končí; a přišel čas pro velkou záchranu tváří.
Nápad provést kosmetickou operaci na rozpadající se fasádě římské církve mi připomíná, jak se Shirley Maclaine pokoušela v devadesáti vypadat na čtyřicet. A přesto je zjev v šoubyznysu, stejně jako v náboženství, vším.
Tarcisio Bertone je institucionální, jak jen být může, a představuje starou italskou kastu Kurie, která je součástí mafiánsko-vládně-papežské kliky, která řídí zemi a římskokatolickou církev. Slovy jednoho z římských senátorů, se kterým jsem mluvil:
„Musíte pochopit, že v mé zemi jsou mafie a vláda a Vatikán stejní lidé, a mají jen jednu starost: chránit svá aktiva.“
Bertone, či kdokoliv z řad jeho vítězné frakce, předpokládá, že papežská tiára toho moc dělat nemůže, jen udržovat aktiva a bezpečnost církve, a to znamená pokračování v politice mlčenlivosti a utajování, které udržuje příliv peněz. Ale jejich pozice je nyní obtížnější, kvůli vznikající obrovské roztržce v širší církvi, kdy kardinálové čelí trestnímu stíhání za chránění a ukrývání znásilňovatelů dětí, a řeči o odtržení od Říma se šíří mezi irskými, americkými a německými biskupy.
„Nyní máme všechny důvody pro druhou reformaci. Tak závažná krize to je. Církev se buď zbaví sebe sama, nebo čelí kolapsu,“ řekl nedávno jeden komentátor italských médií.
Bylo snadné pohrdat Josephem Ratzingerem: v mládí členem Hitlerjugend, reakčním náboženským fanatikem, který vyhodil ze své církve liberální a nezávislé myslitele, jako vrchní kardinál vatikánské inkvizice, a který řekl americkým biskupům, že očistec čeká každého z nich, kdo nebude ututlávat znásilňování dětí kněžími. Dokonce i mezi dalšími kardinály byl znám jako „Honza krysa“. Ale Ratzinger byl učiněn předmětem nenávisti a byl tam dosazen, aby hrál jednu z nejstarších her v politice: vybití vzteku lidí na postradatelné figurce, aby samotná instituce z toho vyšla bez újmy. Pochybuji, že je jen čirá náhoda, že byl Ratzinger nucen odstoupit tak rychle, pouhých deset dní poté, co soud zveřejnil na internetu jasné důkazy o papežově zapletení do zločinů proti lidstvu. Jakýkoliv nový papež bude čelit stejným obviněním, ze spolčení se v obrovské zločinné konspiraci.
Ale tím podstatným není, kdo nebo co nahradí Josepha Ratzingera jako poslední loutka, ale jak odstranit samotný Vatikán, jako zločineckou moc.
A tento boj právě začíná.
Napsal jsem Leo Zagami do Říma a zeptal se ho, jestli je to pravda. Jeho odpověď:
Ano a je toho mnohem víc. Uvedl jsem to ve svých posledních knihách a chystám se příští měsíc, v březnu 2013, vydat v Itálii dvě nové knihy. Jedna z nich se bude jmenovat Neviditelní páni NWO (I Maestri Invisibili del NWO), vyjde u Terre Sommerse, a jsou v ní některé nové odpovědi na Ratzignerův příběh. Již dříve, před rokem, jsem psal o jeho spojení s vražedným komplotem a o jeho možné rezignaci, a o veškerém tom podivném vývoji, který s tím souvisí a proběhl v r. 2012, včetně skandálu banky MPS (Monte dei Paschi di Siena) napojené na IOR a mezinárodní zednářství, a o návštěvě královny Alžběty II v Římě v březnu 2013. Spoluautorem této knihy je novinářka Enrica Perucchietti. Leo Zagami je, jak víte, nyní považován dokonce i v Itálii za největšího experta na tajemství Vatikánu, a vyjde další kniha dvou respektovaných odborníků na Vatikán, Feruccia Pinotti a Giacoma Galeazzi, s názvem Vaticano massone, Un patto sekreto e una finta inimicizia, ve které bude i kapitola o vatikánských zednářích a posledních událostech.
Bylo mi nyní nabídnuto, abych napsal také knihu se svou novinářskou kolegyní Enricou Perucchieti, o zvláštnosti měsíce března, protože všichni katolíci se stanou najednou Sedevakantisty.
DĚSIVÉ PROROCTVÍ
(reportér, 12. 2. 2013 17:40)
http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/desive-proroctvi-tvrdi-nyni-prijde-posledni-papez-a-s-nim-konec-sveta.html
Salto mortale Věry Čáslavské
(reportér, 12. 2. 2013 10:13)
http://www.blisty.cz/art/67476.html
JAK Z TOHO VEN?
(reportér, 12. 2. 2013 9:51)
Jak to vidí Okamura?
http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Jen-osel-rika-ze-prace-neni-Takto-Okamura-drti-nezamestnanost-262533
Litoměřické právo
(reportér, 21. 1. 2013 16:48)
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=769041
Paříkovy Třebenice
(reportér, 7. 2. 2012 15:39)http://www.litomericko24.cz/index.php/kultura/zpravy-z-kultury/ostatni/2716-vedomostni-soutez-parikovy-trebenice
spalování kalů
(reportér, 7. 2. 2012 15:33)http://www.litomericko24.cz/index.php/aktualne/zpravy-z-regionu/napsali-jste/2607-sdeleni-obcanske-iniciativy-obcane-proti-kalum
cikánská spravedlnost
(Reportér, 19. 3. 2011 10:49)
Přečtěte si, jak soudí naše soudy:
http://litomericky.denik.cz/zlociny-a-soudy/20110318_ro_muceni_patrika_deset_let_jen_pet-046a.html
Vánoční jarmark 2010
(apro, 13. 12. 2010 13:04)
Rád bych čtenáře TM upozornil na nově vzniklé, nepříznivými okolnostmi vynucené, ale nyní samostatné webové stránky Senior klubu Třebenice. Najdete je na adrese http://www.seniorklubtrebenice.estranky.cz/ nebo se na ně můžete přepnout přímo ze stránek TM.
Jeden příspěvek, na který bych chtěl reagovat, a který vyšel právě na stránkách Senior klubu, je Vánoční jarmark 2010.
Letošní vánoční jarmark ukázal, že organizátoři akce opravdu přemýšleli a nespolehli se pouze na zaběhnutý stereotyp. Rozložení stánků v uličce před školami vytvářelo velmi stísněný a málo atraktivní prostor pro konání takovéto akce. Navíc to bylo velmi devastující zatížení pro místní parčík. Ukázalo se, že všechny tyto nevýhody odstraňuje nová koncepce a kromě toho umožňuje další rozšiřování trhů. Věřím, že se podobné kreativní postupy budou aplikovat i v ostatních oblastech života ve městě.
méně tolerance, více arogance
(apro, 25. 11. 2010 11:59)Na adrese http://www.trebenican.estranky.cz/clanky/volne-tema/komu-slouzi_ najdete informace o praktikách místní radnice, vededené dvěma ženami, které si mj. daly na předvolební plakátek heslo VÍCE TOLERANCE, MÉNĚ AROGANCE. Posuďte sami.
Třebenická radnice se chlubí podrazem?
(apro, 8. 11. 2010 19:57)
V LtD na adrese http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/20101105trebenice_alarm.html najdete článek o tom, jak třebenické seniorky byly obdarovány policií. Všechno by bylo v pořádku, kdyby tato akce nešla jaksi mimo jednu z největších a nejaktivnějších místních organizací , Senior klub Třebenice. Jak je možné, že MěÚ při organizování takovéto akce naprosto pomine takovouto organizaci a uspořádá jakousi neveřejnou, privátní akci jen pro vybrané? Pane starosto, ve svých předvolebních novinách jste věnoval celý jeden odstavec kritice nízké aktivity seniorů (což absolutně není pravda). I tato vaše trucakce Vás usvědčuje z křivého jednání. Jestli se mýlím, můžete to, prosím, vysvětlit?
zprávy z LtD
(apro, 22. 10. 2010 11:35)
Změna je možná - lidi nevzdávejte to! (za 4 roky znova)
Držím celé ČR palce, aby u Vás také zvítězili místní a slušní lidé. Voliči v Černošicích dokázali, že změna je možná:-)
Po osmi letech skončila místní buňka ODS. Ano, možná jsou mírou výhry místní nezávislí kandidáti zaskočeni, vždyť nikdy neřídili úřadníky, nemají zkušenosti s bojem s větrnými mlýny, ale jsou stateční a v životě všichni dokázali, že se samostatně dokážou uživit vlastní prací! Osm let se již aktivně angažují v místní zastupitelstvu z pozice opozice a k tomu pracují v zaměstnání. Staví hřiště, vydávají noviny, pořádají akce pro děti, odhalují korupci. Pí. Gottelová je jediná co odmítla podepsat VV - Bártovi vázací smlouvu - tak byla vykopnuta a nestala se poslankyní. Škoda, že to nikdo nepřipoměl...
Dalmatini a spol. s r. limitovaným u nás tak mohou chodit kanálama co si postavili ke svým soukromým pozemkům zhodnocenými spekulacemi zneužitím interních informací úřadu pro osobní prosměch a nátlak na občany města. I v tak bohatém městě máme velmi velký dluh nejen v obecní kase, ale také v městské infrastuktuře a náladě lidí.
Věřím novým tvářím v zastupitelstvu, fandím jim a držím jim palce, aby moc a peníze nezatměly jejich selkých rozum a morální kvality. Před novým zastupitelstvem je mnoho práce a je co dávat do pořádku. Smekám před nimi a přeji si, aby byly Černošice vzorovým městem s otevřenou radnicí a pozitivní motivací pro celou ČR, že změna k lepšímu je možná! Ať se jim daří pracovat čistě v zájmu obce. Fanděte jim se mnou http://www.vecicernosicke.cz/ !
Je skvělé konečně po letech sledovat na nádraží, na ulici, ve škole, v obchodu, usměvavé, pozitivně naladěné a nadšené lidi. Přál bych tento pocit všem lidem v naší krásné zemi.
zprávy z LtD
(apro, 18. 10. 2010 17:52)
Uskupení Za nové Třebenicko těsným vítězem
Třebenice – Minimální rozdíly byly mezi třemi kandidujícími uskupeními v Třebenicích.
Po tuhém boji nakonec nejvíc hlasů získalo sdružení Za nové Třebenicko, které po sečtení posledního okrsku získalo 36,66%. Tento zisk zaručuje pět mandátů v zastupitelstvu. Druzí skončili zástupci Sdružení aktivních kandidátů (32,22%), ti si rozdělí mezi sebou rovněž pětici křesel na třebenické radnici, stejně jako nakonec třetí Sdružení nezávislých kandidátů – Třebenicko. To obdrželo 31,12% hlasů.Absolutně nejvíc hlasů dostala Martina Patrovská ze Sdružení aktivních kandidátů. Třebenice měly poměrně vysokou volební účast, hlasovalo zde 57,25% právoplatných voličů. Kdy se nově zvolení zastupitelé sejdou k ustavujícímu jednání, není dosud jasné. Podle jedničky na kandidátní listině vítězného uskupení Venuše Klupákové jsou další kroky nového zastupitelstva Třebenic otázkou jednání, která proběhnou v tomto týdnu.
„Rádi budeme spolupracovat se všemi. I když před volbami došlo v Třebenicích k rozporům, nechceme si ubližovat. Vždy je to o vzájemné dohodě zvolených lidí,“ řekla v reakci na výsledek voleb Venuše Klupáková z uskupení Za nové Třebenicko. Ta za sebe i své kolegy poděkovala voličům za přízeň.
omluva
(xena, 11. 10. 2010 8:17)Ano,je to zlodějka.To se už delší dobu ví.A jestli má nebo nemá charakter,že omluvu zveřejnila na TM,to nechám na posouzení tomu nejvyššímu.Vyvěsit omluvu ve výlohách obchodů bych spíše považovala za výsměch než aby to splnilo funkci.Jestli jí tady někdo lituje,jsem bohužel nenašle.Pochopil a jsem to asi blbě,že popsala,že ani po ukradení velké částky peněz se na nic nepřišlo,i když na to by musel přijít i málo fundovaný člověk,že jen chtěla napsat,jak to chodilo.Ale do její hlavy nevidím a ani nechci. A jestli spí nebo ne,to je mi taky jedno.Každý člověk má být za špatnost potrestán,ale má mít i možnost se hájit.Jak to bude v jejím případě,si asi budeme muset počkat,jak to dopadne u soudu.Pak teprve můžeme pranýřovat.Je to jen na EU,která ví,jak to vše bylo a já jen můžu čekat,jak to dopadne a kolik let si odsedí.
Omluva Xena,apro
(LÍda, 10. 10. 2010 20:30)
Xeno, nemám čas vysedávat u PC každý den a pročítat všechny příspěvky. K té omluvě - zkrátka se mi nelíbí, že se omluvila pouze prostřednictvím TM, protože si to tady každý nepřečte a hlavně ví, že vy jí tady litujete a udělali jste z ní vlastně oběť. To jak napsala, že ukradla 100000Kč a chtěla aby se už na to přišlo, mě utvrdilo v tom, že je to bezcharakterní zlodějka, která už neví, jak by si ten svůj čin mohla zdůvodnit, aby mohla v klidu spát. Kdokoliv z nás může krást, ale nekrade.K omluvě - mohla to co napsala sem, viditelně vyvěsit do krámu ke Krátkým, do výlohy k paní Hylské či do pekárny, kde by si to určitě přečetlo víc lidí.
Na lidi nezanevřu, na stránky Třebeničan se podívám
Litoměřický deník
(Hana, 10. 10. 2010 17:30)
Podívejte se na http://litomericky.denik.cz/diskuse/diskuse_prispevky.html
To je počteníčko, jen aby se dotyční chytili za nos a už ho do ničeho nestrkali. Nadělali už škody víc než dost a chtějí znovu kandidovat.
NÁRODE, ČTI
(reportér, 5. 3. 2013 10:56)