Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veřejná správa 8

Obrazek

 

 

Přehled témat:

35)  Nedejme se zastrašit
36)  Libochovany versus Třebenice
37)  Potřebují Třebenice další ubytovnu?

 

(35)

Nedejme se zastrašit

                                 ( Povinností veřejné správy je transparentnost jednání )

V televizních pořadech, především však v televizních debatách se v poslední době čím dál, tím více objevuje kritika současného politického vývoje. Dokonce i ODS na sjezdu přiznala, že ztrácí voliče v důsledku své netransparentní politiky a korupčních skandálů. To se projevilo i lednovým dramatickým propadem preferencí této strany v Praze. Lavinu spustil skandál okolo OPEN CARD. I nejzarytější příznivci museli přiznat, že se jedná o kolosální tunel. V nedělních OVM potom zazněl jeden zásadní postřeh. Z hlediska trestního práva může být vše v pořádku, chyba – nebo spíše záměr – je však v politickém rozhodnutí, které samozřejmě není trestně postižitelné.

To je i případ Třebenic, kde jsou přijímána taková politická rozhodnutí, aby se občan dověděl co nejméně, aby nefungovaly kontrolní orgány a aby zastupitelům nebyl dán prostor k vyjádření. Dokonce i Václav Havel k tomu prohlásil, že je třeba politikům nastavit přísné kontrolní zrcadlo. Zdůraznil i to, že politici by měli dbát především na blaho obcí, nikoliv na svoje nebo stranické zájmy. Proto se také jedná o rozšíření pravomocí NKÚ i na kraje a obce. Kontrola je prostě zpětná vazba každého systému, bez které to nejde!

V Praze má obsazen kontrolní výbor opozice, v Třebenicích to není možné! Stačí se podívat na výstupy, které z finančního a kontrolního výboru zastupitelstva vycházejí a každému musí být hned jasné, že jsou zpracovány nekompetentními osobami, bez znalosti zákonů a příslušných podzákonných norem. Jejich nekompetentnost jde tak daleko, že ani nejsou schopni rozlišit zápis ze schůze od zápisu z kontroly (kontrolního protokolu).

Proto je možné nakládat s obecním majetkem tak, jak se to děje už druhé volební období. A jaká jsou klíčová politická rozhodnutí místních zastupitelů?

1)      Byla prodána ČOV a občané tedy musí platit tolik, kolik stanoví její nový majitel. Ztráty jsme se pokusili vyčíslit na Třebenických mlýnech (1) v rubrice Veřejná správa 3 pod názvem Z archívu).

2)      Byla postavena předražená víceúčelová sportovní hala, která nesplňuje očekávání sportovců, zato však hyzdí panorama Třebenic a navíc je řádně zadlužila na hodně dlouhou dobu. Tím byly omezeny další potřebné akce.

3)      Radnice prodává obecní majetek, kde se dá (dům na náměstí, pozemek v Sokolské ulici, kde mohlo být parkoviště hned pod náměstím, chystala se prodat školu v Medvědicích ….).

4)      Není dodržován územní plán a je tak chaoticky nakládáno s obecními pozemky. Strategický plán rozvoje města existuje jen podle jména. Nesplňuje ani ty nejzákladnější požadavky na dokument tohoto typu. To úzce souvisí i s tím, že město dostalo jen minimum dotací.

 Dál nemá smysl pokračovat, protože Třebenické mlýny jsou plné příkladů špatného rozhodování. Jak je výše řečeno, v OVM diskutující upozornili na to, že většina rozhodnutí škodlivých pro obec, ale přínosných pro politiky  (i komunální) se ani nedá řešit podle trestního práva, protože se jedná o politická rozhodnutí, posvěcená zastupitelstvem. Naskýtá se proto otázka. Jak mohou být v zastupitelstvu lidé, kteří jdou především za vlastním prospěchem a to i na úkor obce? Tato situace mohla vzniknout v důsledku malého zájmu občanů o dění v obci, neznalosti základních principů fungování veřejné správy a nakonec i v důsledku strachu ze msty za kritiku. Tento stav byl dále rozvíjen vlastní činností radnice, aby občané získali dojem, že stejně nemohou nic změnit, ač by se sebevíc snažili. Opak je pravdou. Proto je v Třebenických mlýnech-2 v Oblíbených odkazech odkaz Občanská gramotnost, kde je popsána většina standardních situací ve veřejné správě a hlavně rady, jak se má občan v těchto situacích chovat. Nedejme se zastrašovat!

ing. Augustin Prouza

 

 ***

(36)

Libochovany versus Třebenice

 

Obrazek

Líbí se vám webové stránky této malé obce s 583 obyvateli? http://www.libochovany.cz/

 

 

 

Stránky jsou na první pohled přehledné a hlavně obsahují vše , co občané potřebují. Místní obecní úřad se nebojí uveřejnit ani zápisy z veřejného zasedání, rozpočet, závěrečný účet a paní starostka své spoluobčany informuje téměř každý týden, co důležitého se v obci událo v rubrice Kompletní archiv dokumentů – viz http://vismo.obce.cz/libochovany/vismo/index.asp?u=8310&archiv= pod názvem Slovo starostky. V tomto archivu jsou přístupné pravděpodobně všechny dokumenty, které byly na obci zpracovány. Tomu se říká průhlednost (transparentnost) místní samosprávy. A světe, div se! Oni se nebáli ani zřídit obecní diskusní fórum, kterého se třebenická radnice a hlavně paní starostová bojí jako čert kříže.

ObrazekCo by to bylo za pořádek, kdyby si občánkové pouštěli „hubu na špacír“? Jaký to nebetyčný rozdíl mezi touto vesničkou se 7 (sedmi) zastupiteli a Třebenicemi, kde radnice naopak všechno utajuje! Proč asi?

 

 


ing. Augustin Prouza

 

***

(37)

Potřebují Třebenice další ubytovnu?

  V TM-1 „Víceúčelová sportovní hala“ 2.8.2009 jsem se zeptal: Jsou jinde chytřejší? Podobné otázky zazněly i na veřejných zasedáních od „opozičních“ zastupitelů. Samozřejmě bez jasné odpovědi. Na TM rovněž bez reakce MěÚ.

 LD 19.2.2010 uvedl, že Velemín vytváří v letošním roce pro obyvatele dvacet bytů. Krajský úřad poskytne na rekonstrukci v památkově chráněném objektu 1,25 milionů korun. Další miliony pak přijdou z Fondu rozvoje bydlení na vybudování samotných bytů.

   V Třebenicích se původní záměr ( jehož projekt stál několik desítek tisíc korun), vybudovat v objektu čp. 2 čtyři bytové jednotky, změnil. Na základě návrhu rady a pí AV   změnilo zastupitelstvo  původní rozhodnutí a místo  bytů bude ubytovna.
 Bylo by zajímavé nahlédnout do ekonomické analýzy. Odkaz na nevýhodnost dotace 2 milionů na byty, o kterých již bylo rozhodnuto (a město vrátilo), obstát nemůže. Ubytovacích kapacit je v Třebenicích a v městských částech dostatek. Nevyužitá kapacita ubytovny na Sutomi je toho dokladem. Připomenu další možnosti ubytování:
   Penziony v Kocourově a Teplé, ubytovna Sokolovna – Třebenice, penziony u Havlů, Vobořilů a na Sutomi u Otradovců. Jsou tyto kapacity plně obsazené?  Samozřejmě že nikoliv. Stačí se podívat do rozpočtu města na příjmy z ubytovací kapacity a je jednoznačné, že informace radních jsou mylné. Ve všech ubytovacích zařízeních by bylo denně obsazeno asi 9 lůžek, tj. 1,28 na jedno zařízení a den.
   Je možné, že radní neumí počítat, nebo jsou jim lhostejné příjmy města za ubytovací kapacity? Že ale neumí počítat finanční výbor, je zarážející, a že by měl přehled o hospodaření města se nedá ani mluvit. Je také možné, že někdo sleduje jiné utajené cíle. Jedna z možností je, že pí AV nemluví pravdu (o přeplněných ubytovacích zařízeních), jako p. starosta a rada města to odkývá. Je na pováženou, že zastupitelé zvedají ruce pro takové nesmysly.      
  Opakovaně se ptám: Mají jiné obce větší zájem o občany a rozvoj obce, nebo jsou chytřejší, že mohou stavět startovací – sociální byty a obecní byty a  že mohou pomocí dotací připravovat území pro stavby rodinných domků? Závěrem se ptám, proč se město snaží konkurovat soukromým podnikatelům v oblasti ubytovací kapacity a nestará se  o pořádek a bezpečnost ve městě?

                                                                                          F. Immer

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hi! Only from 18+!

(Sandradab, 24. 5. 2020 1:38)

I'm not just inviting you! But it will be interesting for sure loveawake.ru

aresgrb.se

(aresgrb.se, 21. 5. 2020 16:18)


Spot on with this write-up, I truly believe this amazing site needs a lot more attention. I'll probably be back again to see more, thanks for the info!

сколько стоит пробурить скважину для воды

(Antonioktm, 2. 5. 2020 7:24)

Здравствуйте друзья! Предлагаем Вашему вниманию интересный сайт для заказа бурения скважин на воду. Заказывайте скважину для воды в ЕВРОБУРСЕРВИС – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! Более подробная информация размещена тут https://drive.google.com/file/d/14WNRakU9DtUUJSwzsL4smlzgF0mODipG/view?usp=sharing
Увидимся!

схема скважины на воду

(Antonioxrl, 22. 4. 2020 23:34)

Здравствуйте товарищи! Предлагаем Вашему вниманию интересный сайт для заказа бурения скважин на воду. Заказывайте скважину для воды в ЕВРОБУРСЕРВИС – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! Более подробная информация размещена тут https://drive.google.com/file/d/14WNRakU9DtUUJSwzsL4smlzgF0mODipG/view?usp=sharing
Увидимся!

ont i magen nar jag atit mat ecuniphi.se

(ecuniphi.se, 13. 4. 2020 2:59)


Everyone loves what you guys are up too. This sort of clever work and coverage! Keep up the awesome works guys I've incorporated you guys to our blogroll. ecuniphi.se/decorations/ont-i-magen-naer-jag-aetit-mat.php ont i magen nar jag atit mat

septum eko toalett ecuniphi.se

(ecuniphi.se, 9. 4. 2020 14:26)


Hello there! I simply want to offer you a huge thumbs up for the excellent info you have got right here on this post. I'll be returning to your web site for more soon. ecuniphi.se/decorations/septum-eko-toalett.php septum eko toalett

marabou chokladask grattis ecuniphi.se

(ecuniphi.se, 7. 4. 2020 0:36)


I do not even know the way I stopped up right here, but I assumed this post was once great. I do not know who you are but definitely you are going to a famous blogger should you aren't already. Cheers! ecuniphi.se/useful-tips/marabou-chokladask-grattis.php marabou chokladask grattis

cathrine hammel rea ecuniphi.se

(ecuniphi.se, 6. 4. 2020 2:21)


Today, while I was at work, my sister stole my iphone and tested to see if it can survive a 40 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now destroyed and she has 83 views. I know this is totally off topic but I had to share it with someone! ecuniphi.se/decorations/cathrine-hammel-rea.php cathrine hammel rea

volkswagen husbil till salu

(volkswagen husbil till salu, 5. 4. 2020 2:48)


Thanks for sharing your thoughts about. Regards wairi.interestinghere.be/relaxation/volkswagen-husbil-till-salu.php volkswagen husbil till salu

urinmangd per dygn vuxen

(urinmangd per dygn vuxen, 4. 4. 2020 13:23)


Quality content is the secret to be a focus for the viewers to go to see the web page, that's what this web site is providing. tanla.interestinghere.be/trends/urinmaengd-per-dygn-vuxen.php urinmangd per dygn vuxen

seat alhambra begagnad

(seat alhambra begagnad, 3. 4. 2020 17:47)


Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I'll make sure to bookmark it and return to read more of your useful info. Thanks for the post. I'll definitely comeback. riro.interestinghere.be/beautiful-things/seat-alhambra-begagnad.php seat alhambra begagnad

argan olie harkur

(argan olie harkur, 3. 4. 2020 10:21)


Marvelous, what a blog it is! This blog presents valuable facts to us, keep it up. partc.interestinghere.be/news/argan-olie-hrkur.php argan olie harkur

blauwe korte galajurk

(blauwe korte galajurk, 1. 4. 2020 5:22)


Helpful information. Fortunate me I found your site unintentionally, and I'm surprised why this accident did not took place earlier! I bookmarked it. stolr.interestinghere.be/beautiful-things/blauwe-korte-galajurk.php blauwe korte galajurk

mont blanc takracke aterforsaljare

(mont blanc takracke aterforsaljare, 31. 3. 2020 19:13)


I'm not sure where you're getting your info, but great topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for fantastic info I was looking for this information for my mission. mogo.interestinghere.be/for-men/mont-blanc-takraecke-terfoersaeljare.php mont blanc takracke aterforsaljare

Eskadron -- new loved by horse riders all around the whole world

(CyberXGap, 31. 3. 2020 7:53)

Eskadron is one of the very appreciated equestrian brands in the entire world that specializes in the production of supreme quality equestrian clothing and equipment. This Italian concern has been founded by Pikeur trying to fulfill with the jockeys' demands, who were looking for professional but also fashionable equestrian accessories. Thus, what makes Eskadron therefore special and why their collections are therefore popular with passengers?Eskadron -- why would bikers from all over the world love this particular brand?
Eskadron has been tremendously popular with horse riding lovers for several or even more years now. This brand's products are distinguished by their high quality attention for detail. Eskadron can also be valued for their unique viability, elegance, innovativeness of their own projects, modern design and style, and also availability. The brand's offer has both pro items and ones for recreational riders. Thus, you'll discover basic design clothes, professional design, and assorted accessories necessary for your appropriate saddling of a horse. Eskadron offers saddle cloths, halters, rugs, bell boots for horses, vases, fly vases, drapes, however additionally hoodies, t-shirts, breeches, even show coats. These products include the European Union, which in addition verifies their caliber.Eskadron's ranges
Eskadron has lots of collections. Some are seasonal, others are constantly available in their deal. The very popular collections of this brand are:
Vintage Sports - established twice a year, this line consists only of horse riding equipment. Products using this collection are extremely straightforward, in standard soft colours but at the exact same time very elegant.
Platinum Card - launches once annually for people who like conventional solutions. You will mostly find gray and black colors combined with delicate image themes.
Young Star - lineup for kiddies that begin their adventure with horseriding. It has basic horseriding accessories in bright colors and extraordinary patterns.
Equestrian Fanatics - clothing line designed for riders that like to stick outside. Available coats, hoodies, and backpacks successfully unite casual clothing with equestrianism.
Classic offer - Their steady offer of clothing, equipment, and accessories. You'll find services and products useful for training and regular rides but also elegant show clothing.

Eskadron is a brand used by cyclists from all around the world. For the comfort of riding and safety both yours and your horse's, it is worth buying top quality articles, which may permit you to fully appreciate this exceptional sport.

boots med gulddetaljer

(boots med gulddetaljer, 23. 3. 2020 18:11)


Its like you learn my thoughts! You seem to know so much about this, like you wrote the e-book in it or something. I believe that you could do with a few percent to power the message home a little bit, however instead of that, that is magnificent blog. A great read. I will definitely be back. boots med gulddetaljer lispi.interestinghere.be/useful-tips/boots-med-gulddetaljer.php boots med gulddetaljer

antifongique candida albicans

(antifongique candida albicans, 7. 3. 2020 2:45)


Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I am waiting for your next post thank you once again. antifongique candida albicans torki.amelduab.se/map2.php antifongique candida albicans

kokta rodbetor fetaost

(kokta rodbetor fetaost, 1. 3. 2020 15:19)


Thank you for some other excellent article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal manner of writing? I have a presentation subsequent week, and I am on the look for such information. kokta rodbetor fetaost faili.amelduab.se/map2.php kokta rodbetor fetaost

rzggkzmf

(kxlppwjt, 28. 2. 2020 1:42)

https://asffdsafasfaszxc.blogspot.com/2020/02/xsa-435.html
https://asffdsafasfaszxc.blogspot.com/2020/02/xzf-zxcv-sf.html
https://asffdsafasfaszxc.blogspot.com/2020/02/xc-34asf.html
https://asffdsafasfaszxc.blogspot.com/2020/02/sdhj-dg-88.html
https://asffdsafasfaszxc.blogspot.com/2020/02/httpsgrequant.html
https://asffdsafasfaszxc.blogspot.com/2020/02/ad-cxv-af-24.html
https://asffdsafasfaszxc.blogspot.com/2020/02/sad-3r-dv-32r-dvas.html
https://asffdsafasfaszxc.blogspot.com/2020/02/saf-xcvz-sf.html
https://asffdsafasfaszxc.blogspot.com/2020/02/sdf-cz-32-asdf.html

GunsBet Casino (ГансБет Казино)

(Ronaldecows, 2. 2. 2020 4:28)

GunsBet Casino (ГансБет Казино) https://gunsbet.xyz/ Официальный сайт играть онлайн бесплатно или на деньги


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »